Skip to content

هدیه سازمانی

فهرست مطالب

هدیه سازمانی چیست؟

سوالی که بسیار با آن روبرو می‌شویم این است که منظور از هدیه سازمانی چیست؟ برای سازمان‌ها، ارگان‌ها و مؤسسات بزرگ ائم از دولتی و خصوصی، این دغدغه همیشه مطرح بوده است که در مناسبت‌‌های مختلف اداری و یا ملی که در آن در پایان هدایای به مدعوین و یا پرسنل سازمانی خود یا مؤسسات طرف همکاری اهدا می‌نمایند، چه هدیه و کادو خاص را انتخاب و اهدا نمایند که به نحو شایسته‌ ای نیات و اهداف اولیه آن از اهدای هدیه برآورده شود.

هدیه سازمانی دارای ویژگی‌های خاصی است که مطمئنا توجه به آن می‌تواند دست ما را در انتخاب بهتر و شایسته تر باز گذارده و منجر به نتیجه ای شایسته گردد.

هدیه سازمانی برخلاف هدیه شخصی و دوستانه دارای نوعی رسمیت بوده و دارای وزن و اعتباری خاص باید باشد.

حوزه هدیه سازمانی نسبتأ می‌‌تواند بزرگ باشد، اگر عرصه مناسبی انتخاب شود.امروزه سازمان ها و شرکت های بزرگ که به کارکنان خود اهمیت می‌دهند بیشتر به دنبال هدیه سازمانی شخصی سازی شده هستند.

هدیه سازمانی خاص

هدیه سازمانی الزاماً باید در بسته بندی‌های شکیل، وزین و ترجیحاً مزین به لوگو یا مشخصات مجموعه اهدا کننده باشد، تا نام اهدا کننده در خاطره ها باقی بماند و شأن هدیه دهنده و هدیه گیرنده در آن لحاظ شده باشد.
ما در دریم لند گیفت هدیه رئیس، هدیه مدیر، هدیه اداری، هدیه مدیریت، هدیه خاص، هدیه جدید، هدیه ویژه، هدیه لوکس، هدیه سازمانی، هدایای تبلیغاتی، هدایای مناسبتی و… ورود کرده‌ایم و با عرضه پکیج های انحصاری، ابداعی و متنوع پاسخگوی شایسته‌ ای به نیاز متقاضیان محترم به هدایای گوناگون به ویژه هدیه سازمانی در بسته‌ بندی‌ های شکیل و وزین نموده و با ارائه تمام پیشنهادات جذاب خود در فروشگاه دریم لند گیفت خیال گامی مهم و اساسی در این راستا برداشته است.

هدیه سازمانی خاص
هدیه سازمانی خاص

هدیه سازمانی خاص
برای جایگاه خود ارزش بیشتری قائل باشید

انتخاب کادو خاص در این بازار هدایای تکراری بسیار سخت و هزینه بر شده است. دریم لند گیفت در کنار شماست تا هدیه سازمانی خود را انتخاب کنید، یا هدیه متناسب شما را طراحی و تولید کنیم

  • طراحی و سفارشی سازی گیفت‌های شرکتی
  • بسته بندی و پکیجینگ هدایای سازمانی
  • جمع آوری هدایای شرکتی به سلیقه شما
  • مشاوره رایگان گیفت سازمانی

هدیه تبلیغاتی

هدیه تبلیغاتی یکی از نیازهای هر مجموعه و سازمانی برای تبلیغات است. اما ممکن است هدف ما از تهیه هدیه، تبلیغات نباشد. گاهی قصد داریم به اعضای مجموعه خود یادبودی به عنوان کادو و هدیه بدهیم. در این صورت از هدیه سازمانی استفاده می‌کنیم.

ما در ادامه قصد داریم به ضرورت‌های استفاده از هدیه سازمانی و ویژگی‌های آن بپردازیم.

پکیج کادو ولنتاین 02
پکیج کادو ولنتاین 02

ضرورت استفاده از هدیه سازمانی

اگر شما در یک مجموعه و سازمان کار می‌کنید، احتمالا تجربه دریافت هدیه به مناسبت‌های مختلف مانند نوروز و … را داشته‌اید. اعیاد و مناسبت‌های مختلف باعث می‌شود تا مدیران انگیزه ارائه هدیه به اعضای مجموعه خود را داشته باشند.

این نوع هدیه دادن دارای دو هدف است:

  • اولین هدف که به نسبت پر اهمیت تر است، قدردانی از اعضا و کارمندان می‌باشد. پس از گذشت سالی دیگر از همکاری فردی با یک مجموعه، مدیر عامل می‌تواند به عنوان پاسداشت این همکاری مفید، هدیه‌ای زیبا برای او و سایر افراد مجموعه تهیه کند.
  • هدف دوم دادن هدیه سازمانی تاثیری است که هدیه و کادو دادن در پی خواهد داشت. همه‌ی ما از گرفتن کادو خاص وهدیه خوشحال خواهیم شد. همچنین اگر هدیه مورد استفاده ما باشد موجب به یاد ماندن هدیه دهنده خواهد بود. این حس خوب موجب افزایش اشتیاق ما به محل کار و لذت بردن ما از کارها خواهد شد.

مدیران همواره علاقه دارند تا اعضای مجموعه شاد و سرحال باشند. این شادی در درجه اول یعنی فرداز محیط کار خود رضایت دارد. در درجه دوم این شادی باعث از بین رفتن بی حوصلگی و افزایش بهره‌وری می‌شود.

سلایق متنوع هدایای سازمانی

یکی از مشکلات در تهیه هدیه سازمانی، سلایق مختلف و متنوع است. این که هدیه ما دقیقاً باب میل مخاطب باشد تقریبا غیر ممکن است. مخصوصاً زمانی که تعداد افرادی که به آن‌ها هدیه می‌دهیم زیاد باشد. از این رو مجبور خواهیم بود دسته بندی‌های مختلفی انجام دهیم و یا یک هدیه سازمانی خاص را ارائه دهیم. برای مثال دسته بندی بر اساس سن افراد.

یکی از دسته بندی‌های موثر که میتوانیم انجام دهیم تمایز بین سلایق خانم‌ها و آقایان است. برای مثال کمتر می‌بینید که آقایان به اشیا زینتی مانند تابلو و یا گلدان علاقه داشته باشند. از این رو جنسیت از جمله دسته بندی‌های مفید برای ما خواهد بود.

بهتر است برای رسیدن به یک انتخاب مناسب دسته بندی‌های دیگری نیز داشته باشیم. مثلاً پس از مشخص شدن این که هدیه سازمانی خود را برای خانم‌ها تهیه می‌کنیم، رده سنی مخاطب را نیز در نظر بگیریم. سپس تخصص افرادی که قصد تهیه هدیه برای آن‌ها را داریم. برای مثال جامعه هدف ما معلمین هستند یا مهندسین و یا متخصصین فناوری اطلاعات.

هرچه موارد ذکر شده را با دقت بالاتری بررسی کنیم، دایره هدایایی که می‌توانیم تهیه کنیم کوچکتر شده، و انتخاب برای ما راحت‌تر خواهد بود. در نتیجه برای رسین به یک انتخاب مناسب، که تا حد زیادی برای مخاطب نیز جذابیت داشته باشد، بهتر است یک چک لیست تهیه کنیم و اطلاعات جامعه هدف را در آن جمع آوری نماییم.

هدیه شرکتی

برای چند لحظه دنیایی را بدون تبلیغات تصور کنیم.چگونه میتوان بهترین و مناسبترین کالاها و خدمات را بشناسیم و انتخاب کنیم؟هدایای تبلیغاتی و شرکتی

چگونه خدمات و محصولاتمان را معرفی کنیم و برندمان را توسعه دهیم ؟

پس نتیجه میگیریم مهمترین گام در این زمینه تبلیغات و مارکتینگ می باشد.در دنیای امروز که پر است از مشغله های کاری و فکری ،هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین روشهای بازاریابی میباشد.

انتخاب هدایای تبلیغاتی برای شرکت ها و سازمان ها کاری دشوار است و نگرانی های زیادی در خصوص اینکه ایا مشتریان هدیه ما را می پسندند و یا برای آنها کاربردی می باشد ،وجود دارد.

هدیه شرکتی
هدیه شرکتی

چند نکته مهم که باید زمان انتخاب هدایا با توجه به مناسبت ها و یا مراسم های رسمی  در نظر بگیریم را با هم مرور میکنیم .

نکته بعدی نحوه ارایه میباشد.بسته بندی، ظاهر و پوسته روی هدیه نشان دهنده حساسیت و ارزش گذاری شما برای مشتریانتان میباشد.هدایای تبلیغاتی و شرکتی

درج لوگو روی هدایا برای سازمانها بسیار مهم است زیرا جنبه تبلیغاتی با لوگو میباشد.اما سایز و محل درج لوگو بسیار مهم است وگاهی برخی شرکتها به حدی لوگو را بزرگ و ضمخت روی هدیه حک میکنند که افراد از استفاده از هدیه امتناع میکنند.

در آخر میتوان گفت هرچه که انتخاب میکنید و ظرافت در نحوه ارایه و حک لوگو نشانه خلاقیت و ذوق شماست.ما اینجا کنار شما هستیم که هدیه ای مناسب را مهیا کنیم که گویای کلام و احساس شما باشد.ما به مشتریانتان ثابت میکنیم شما  قدردان آنها هستید و این بسیار خوشایند است.

یکی از این نکات انتخاب نوع هدیه میباشد.مثلا خرید اسپیکر یا پاور بانک برای یک مناسبتی مانند شب یلدا خوشایند نیست .بهتر است برای این زمانها از هدایایی با نمادهای باستانی استفاده شود .

هدایای سازمانی و هدایای شرکتی

هدایای سازمانی و هدایای تبلیغاتی یا هدایای شرکتی معمولا کالا یا خدماتی هستند که به مشتریان ، کارکنان و ذینفعان سازمان به مناسبت هایی همچون هدیه سال نو ، هدیه تولد ، هدیه ازدواج ، مناسبت‌های ملی و مذهبی مانند هدیه عید نوروز ، هدیه شب یلدا , هدیه روز مادر ، هدیه روز پدر ، هدیه روز پزشک ، هدیه روز کارگر ، هدیه روز مهندس و سایر مناسبت‌های بازاریابی هر سازمان یا شرکت اهدا می‌شوند و بر روی آن‌ها عمدتا نام تجاری، نشان لوگو شرکت یا شعار سازمان قرار می‌گیرد.

هدایای سازمانی و هدایای تبلیغاتی به منظور استفاده در واحد بازاریابی و به منظور استفاده در برنامه ارتباط با مشتریان استفاده می‌شود.

هدایا سازمانی و هدایای تبلیغاتی می‌توانند به صورت مستقیم در ملاقات‌های حضوری و نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها یا به صورت غیر حضوری از طریق ارسال با پست و پیک و همراه با سایر کالاها و خدمات دیگر آن شرکت و سازمان اهدا شوند تا نام یک شرکت یا سازمان ، برند ، کمپیت تبلیغاتی و بازاریابی یا یک اتفاق خاص را در میان مخاطبان ترویج کنند. اهدای هدایای سازمانی و هدایای تبلیغاتی عموماً بخشی از یک کمپین تبلیغاتی به حساب می‌آیند.

هدیه سازمانی یا هدیه تبلیغاتی ، هدیه ای است که یک شخص ، سازمان ، شرکت یا بنگاه اقتصادی جهت معرفی مجموعه یا محصول یا خدمات یا برند خود یا ترویج و تبلیغ از محصولاتی به عنوان هدیه استفاده می‌نماید که نام و برند خود را روی آن درج یا چاپ یا حک نموده‌است و آن را به مخاطبین خود (بازار هدف از قبل تعیین شده) تقدیم می‌نماید. به این گونه محصولات هدیه سازمانی یا هدیه تبلیغاتی یا هدیه شرکتی گفته می‌شود.

هدایای سازمانی و هدایای شرکتی
هدایای سازمانی و هدایای شرکتی

هدیه تبلیغاتی بهترین روش برای بدست آوردن و حفظ بازار

به گفته حرفه ‌ای های فروش، هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین روش‌ها برای به دست آوردن و حفظ بازار است که باعث وفاداری مشتریان و کارکنان شرکت به برند می شود.

مهمترین وظیفه کسب و کارها جلب توجه مشتریان است تا بتوانند نظر آنها را به سمت خدمات و محصولات خود جلب کنند. یکی از راه های اثربخش و ماندگار در جلب توجه مشتریان ارائه هدیه های جذاب و خوب به مشتریان است.

چرا هدایای تبلیغاتی دریم لند گیفت؟

فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای خرید بهترین و خاص‌ترین هدیه سازمانی خود، به بهترین قیمت بازار از دسته بندی های متنوع محصولات ما بازدید نمایید. در این بازدید جذاب و مهیج در تمامی لحظات پاسخگوی شما خواهیم بود.

به راحتی از انواع هدایا تبلیغاتی ما بازدید کنید و محصولات شگفت انگیز ما را با هم مقایسه کنید و یک خرید راحت، موفق و خوب داشته باشید.

پکیج های تبلیغاتی مدیریتی

همانطور که قطعا می دانید هدایای تبلیغاتی به عنوان یکی از اثرگذارترین و موفق ترین روش های بازاریابی در سراسر جهان به حساب می آید. در این بین هدایای تبلیغاتی مدیریتی از اهمیتی ویژه برخوردار هستند.

هدایای مدیریتی به گروهی از هدایای تبلیغاتی نفیس که مخاطبان آن در سطوح مدیریتی و بالاتر قرار دارند، گفته می شود.

هدایای مدیریتی شامل هدایای نفیسی مانند صنایع دستی، ست‌های هدیه ، روان‌نویس، کتاب‌های نفیس و هدایای دیجیتال می‌شوند. هدایای مدیریتی به شکل ست‌ هدیه بسیار مورد پسند و محبوب است و اغلب به صورت ترکیبی از محصولات چرم، دیجیتال، لوازم اداری برای میز مدیریت و یا سایر موارد این چنینی هستند.

آنچه هدایای مدیریتی را خاص می کند چیدمان محصولات و نحوه بسته بندی آن است که باعث می شود یک هدیه تبلیغاتی به هدیه ای فاخر درخور مدیران بدل گردد.

هدیه سازمانی
هدیه سازمانی

ست مدیریتی مناسب مدیران ارشد و یا کارمندان

هدایای تبلیغاتی مدیریتی میتوانند به پیشرفت کاری و همچنین جلب اعتماد مدیران دیگر بسیار کمک کند، اگر بخواهید به مدیر ارشد خود و یا همکاران خود هدیه ارائه کنید قطعا نمیتوانید  یک هدیه تبلیغاتی ارزان مانند خودکار تبلیغاتی و یا لیوان تبلیغاتی و… را  انتخاب کرد، بنابراین باید یک هدیه تبلیغاتی شایسته جایگاه اجتماعی مخاطب مورد نظر را انتخاب و تهیه کرد. شمابا ارائه یک ست مدیریتی نفیس به مدیر موردنظر تان در واقع اعتماد اورا به سمت کسب و کار خود جلب کرده و قطعا بر روی موقعیت کاری شما تاثیر خواهد گذاشت.

اگر قصد دارید به کارمندان خود ست هدیه مدیریتی ارائه دهید این امر باعث وفادار ماندن بیشتر کارمندان‌تان نسبت به کار شما و برند و شرکت شما خواهد شد.

بنابراین باید در انتخاب یک تولید کننده مناسب بسیار دقت کرد، زیرا هیچکس از دریافت یک هدیه تبلیغاتی بی کیفیت و نامناسب احساس رضایت نمیکند و نمیتوانید به هدف خود از ارائه هدیه تبلیغاتی برسید.

این را در نظر بگیرید که یک ست مدیریتی نامناسب و بدون کیفیت را به یک مدیر و یا کارمندان و مخاطبان دیگر خود ارائه دهید، آنها نسب به نام و شرکت و برند شما چه احساسی پیدا می‌کنند؟ ممکن است این کار نتایج بسیار منفی را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد، پس در انتخاب هدیه شرکتی خود بسیار دقت نمایید.

نکاتی برای خرید هدیه سازمانی

در اینجا ما چند نکته مهم راجع به خرید هدیه سازمانی را برای شما آماده کردیم که با رعایت این نکات می‌توانید هدیه‌ای خاص از طرف شما برای مدیر،کارمند و … تهیه نمایید.همچنین می‌توانید برای دیدن ایده‌هایي برای خرید هدیه شخصی سازی شده،کادو خاص و …به فروشگاه ما و یا به پیج اینستاگرام دریم لند گیفت سر بزنید،مطمعنا کادو مد نظرتان را به راحتی خواهید یافت.ما منتظر شما هستیم.

کادو برای آقایان

کادو برای آقایان و خانم ها یکی از لذت‌بخش‌ترین و به یادمان‌ماندنی‌ترین فعالیت‌ها در زندگی است. هدایا نشان دهنده علاقه،...

مطالعه مقاله