Skip to content

هدیه تبلیغاتی چیست؟

فهرست مطالب

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی چیست؟

ممکن است بارها کلمه هدیه تبلیغاتی را شنیده باشیم و سوال برایمان به وجود آید که اصلا هدیه تبلیغاتی چیست؟در واقع هدیه تبلیغاتی روشی مناسب برای بازاریابی و زنده نگه داشتن نام تجاری یک برند، در ذهن مشتریان است. هدایای تبلیغاتی مناسب، نشان دهنده تصویر سازمان و برند شما است و از طرفی دیگر برای هدیه‌گیرنده هم مفید و کاربردی هستند. از آنجایی که همه دوست دارند چیزی را به صورت رایگان دریافت کنند؛ شما می‌توانید از هدیه تبلیغاتی به عنوان تشکر و قدردانی استفاده کنید. شرکت‌ها می‌توانند از هدیه تبلیغاتی به عنوان یک فرصت مروز خاطره یا یادآوری به مشتریان، پس از اینکه خریدی معادل مبلغ مشخصی انجام داده اند؛ یک کادو خاص در یک رویداد خاص یا نمایشگاه تجاری استفاده نمایند.

بیشتر سازمان‌ها از هدیه تبلیغاتی برای دیده شدن بیشتر خدمات یا محصولات خود استفاده می‌کنند. اغلب اوقات این‌ها محصولاتی هستند که مردم می‌توانند در زندگی روزمره خود از آن‌ها استفاده کنند. این هدایا در واقع محصولاتی هستند که دارای نام و برند تجاری شرکت، آدرس وب سایت یا شماره تلفن یک مجموعه یا شرکت خاص بوده و به منظور یادآوری بیشتر به مشتری طراحی شده‌اند.

برای خرید هدیه سازمانی و تبلیغاتی خود کلیک نمایید.

علل تاثیرگذاری هدیه تبلیغاتی چیست؟

تکرار پیام‌های اقتصادی و تجاری و ورود آن‌ها از مجرای کانال‌های متنوع به مغز مشتریان، می‌تواند سازنده نگرش، باور، رفتار و یا تغییر دهنده تصمیم آن‌ها باشد. این روند حتی اگر آگاهانه متوجه تاثیرگذاری آن‌ها نباشید، به طور ناخودآگاه اتفاق می‌افتد. به همین خاطر در دنیای تجارت، تبلیغات ابزاری بسیار مهم و حیاتی برای ترغیب افراد به خرید محصولات یا استفاده از خدمات محسوب می‌شود. اگر شما محصول خود را به صورت صوتی یا تصویری در رادیو یا تلویزیون تبلیغ کنید، بلافاصله با نمایش تبلیغ بعدی، برند شما در ذهن مشتری به فراموشی سپرده می‌شود. به همین دلیل است که در دنیای تجارت، شرکت‌ها و برند‌ها تبلیغات خود را تکرار می‌کنند. این شرکت‌ها سعی می‌کنند که در بازه‌های زمانی مشخص، در صفحه تلویزیون و یا بر روی بیلبوردها، سر در مغازه‌ها، قفسه‌ها، مجلات، شبکه‌های اجتماعی و… با خودنمایی مجدد، به مشتریان خود بگویند که محصول ما هنوز وجود دارد و زنده است. از این رو به دلیل ضعف ذاتی انسان در فراموشی به دلیل تکرار نشدن، هر چقدر صدای این تجارت در معرض دید و تکرار باشد؛ مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت؛ بنابراین از تاثیر هدیه تبلیغاتی بر ذهن مشتری غافل نباشید و سعی کنید آن را به شیوه‌های جدید، نوآورانه و جالب به مشتریان عرضه کنید.

از هدیه تبلیغاتی در کجاها می‌توان استفاده کرد؟

هدایای تبلیغاتی، به معنای واقعی کلمه هدیه داده می‌شوند. پس بهتر است سازمان‌ها آن‌ها را بین مشتریان، برای فروش در آینده توزیع کنند. این کار می‌تواند به پشتیبانی از بازاریابی شرکت و برند تجاری او کمک کند. حال شاید تعیین زمان و مکان ارائه این محصول و پیاده‌سازی این روش از استراتژی تبلغیاتی، برای برخی از افراد مشکل باشد. اما مطمئنا روش‌های آزمون شده‌ای برای ارائه این هدایا وجود دارد.

جاهای مناسب برای پخش هدیه تبلیغاتی:

  • نمایشگاه‌ها
  • کنفرانس‌ها و جلسات
  • رویداد‌های خاص مانند کمپین‌ها
  • رویداد‌های سرگرم‌کننده
  • فروشگاه‌های خرده فروشی
  • رستوران‌ها
  • در هنگام حضور مشتری
  • ایمیل مستقیم
  • و…

در این موارد هدیه تبلیغاتی معمولا برای تشویق خریداران و ایجاد آگاهی، یا به عنوان قدردانی به افراد یا همان مشتریان بالقوه اهدا می‌شود.

برداشت مشتریان از هدایای تبلیغاتی

بر طبق آمار معمولا هدایای تبلیغاتی توسط افراد نگهداری و مورد استفاده قرار می‌گیرند. پس این کار یک نوع تبلیغ فوق‌العاده است .آمار‌های دقیق و رسمی نشان می‌دهد که ۵۲٪ از مصرف‌کنندگان پس از دریافت موردی هدیه تبلیغاتی نسبت به تبلیغ‌کننده احساس خوبی پیدا می‌کنند. نکته جالب این است که ۸۷٪ از مصرف‌کنندگان می‌توانند محصولات و یا خدمات آن شرکت را از طریق مشاهده تبلیغ چاپ شده بر روی هدیه تبلیغاتی به یاد بیاورند.

هدیه تبلیغاتی چیست؟
هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدیه تبلیغاتی چاپی به ویژه برای مشاغل کوچک، می‌تواند یک رسانه بسیار ارزان باشد تا نام آن مجموعه را برای مدت طولانی در ذهن مخاطبان هدفش زنده نگه دارد.

در صورت استفاده صحیح، محصولات تبلیغاتی می‌توانند برای یک کسب‌وکار بسیار مهم باشند. هدیه تبلیغاتی نه تنها برند شما را در معرض دید کسانی که آن‌ها را دریافت می‌کنند قرار می‌دهد؛ بلکه سبب دیده شدن توسط اطرافیان آن‌ها شده که خود این کار می‌تواند منجر به بازگشت بیشتر سرمایه شود.

بد نیست بدانید که طبق اصول مدیریت رفتار سازمانی، مشتریان از آنکه احساس ارزش و احترام کنند لذت می‌برند. دریافت هدیه از شرکت شما می‌تواند نقطه آغازین در ایجاد روابط جدید و پرورش روابط بهتر باشد. هدایای تبلیغاتی در مقایسه با دیگر اشکال تبلیغات، قیمت کمتری دارند. آن‌ها همچنین تاثیر ماندگارتری نسبت به سایر روش‌های پرهزینه تبلیغاتی دارند. هدیه تبلیغاتی به خصوص اگر جزو مواردی باشند که مشتری می‌تواند روزانه از آن استفاده کند مانند ماگ تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی، تقویم و… یک هدیه سازمانی فوق‌العاده از حسن ارادت شما نسبت به آنهاست.

برای خرید ماگ تبلیغاتی کلیک نمایید.

از کجا می‌توان هدیه تبلیغاتی را سفارش داد؟

هدیه دادن به مشتریان، حسن نیت شما را نشان می‌دهد، بنابراین شرکت‌هایی که از این استراتژی ساده و کاربردی استفاده می‌کنند، بیشتر در ذهن مشتریان می‌مانند و معتبرتر می‌شوند؛ بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که برای توسعه و حفظ روابط تجاری خوب، هدیه دادن یک روش منطقی و عالی است. ضمن اینکه فراموش نکنید مشتریان عاشق دریافت هدیه هستند.شرکت دریم لند گیفت، با ارائه انواع هدایای گوناگون تبلیغاتی در حال فعالیت است. مجموعه‌ها می‌توانند برای مناسبت‌های مختلفی مانند همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، سالگردها، رویدادهای کاری و مناسبت‌های متعدد سفارش خود را ثبت نمایند.با ما بهترین هدیه تبلیغاتی را با خیالی آسوده و با قیمتی مقرون به صرفه انجام دهید. ما در این مقاله درباره هدیه تبلیغاتی چیست؟ با شما عزیزان صحبت کردیم همچنین شما عزیزان برای دیدن ایده‌های بیشتر برای خرید کادو تولد،کادو مردانه،هدیه شخصی سازی شده،کادو خاص و …به فروشگاه ما و یا به پیج اینستاگرام دریم لند گیفت سر بزنید،مطمئنا کادو خاص خود را به راحتی خواهید یافت.ما منتظر شما هستیم.